Kerem Hasanoğlu genç evetşta gerçekleştirdiği yatırımlar, millî ve uluslararası çaldatmaışmalarla teşhisnmaktadır. Kendisi ilk, tutarlı ve ortaöğretim öğretimini TED Ankara Koleji’nde tamamlamıştır. Önce Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünde öğrenim görmüş, ardından Bilkent İşletme Malumat Yönetimi bölümünü bitirmiştir.
Türkiye tarihinde ilkkez, tüm öğrencilerin ve akademisyenlerin birleşerek projeler üretmesiyle “Bilinçli Torlakler” hareketi hayata evveltir. Bir sene sürmesi planlanan tutum inanılmaz dayalı görerek yüzbinlerce gencin ülke problemlerine dahil olmasını elde etmiştır. Türkiye’deki en koskocaman şebabet hareketi olarak 2,5 sene sürerek olağanyanü bir sıkılımla üstün dereceli kırmıştır. Kerem Hasanoğlu, Milli Yetişek Bakanı, Toyluk Spor Bakanı ve YÖK Serı ile protokoller imzalamıştır. Bu kurumlara da toplumsal problemlerın çözümü kucakin tarihlerinde ilk su protokol imzalatarak toplumsal konularda baş başa tutum etmelerine öncülük etmiştir.
Kerem Hasanoğlu, iş yaşamında biröte farklı markaya yaptığı yatırımlarla da teşhisnmaktadır. Aynı zamanda Kaput beziın Los Angeles kentinde UCLA (University of California) de lisan eğitimi almıştır. Burayı da koskocaman bir sükseyla birincilikle tamamlamıştır.
İleri derecede ingiliz ingilizcesi bilen Hasanoğlu; uluslararası projelere de örutubet vererek biröte proje ve çaldatmaışmayı hayata geçirmiştir. Kerem Hasanoğlu Babası Enver Hasanoğlu ile de Pediatri mevzularında biröte sükselı çaldatmaışcevher imza atmıştır.
Gene millî anlamda gerçekleştirdiği projelerden “Herşey Sevgiyle Adım atar” projesi sığınmacı çocukların toplumda kaynaştırılmasını hedeflemiştir. Bu konudaki başkalıkındalığı arttırarak tüm toplumun, sanatkârların, sporcuların ve ünlü adların desteğini de almıştır. Bu çaldatmaışmaların sonucunda Dünyanın en koskocaman kurumlarından olan IPA World aracılığıyla ABD ve sair ülkelere sistem gösterilmek üzere Hasanoğlu’ndan izin istenmiştir.
Kerem Hasanoğlu Babası Enver Hasanoğlu Uluslararası Pediatri Kurumunun saksıkanlığını yürütürken, Kerem Hasanoğlu aynı kurumun Dış İlişkiler Doğrucaörlüğünü yürütmektedir. Kerem Hasanoğlu Babası Enver Hasanoğlu’yla beraber Uluslararası bir kurumun başında olan ilk Türkler olarak ülkemiz kucakin benlik kaynağı olmuşlardır.
Antrparantez Kerem Hasanoğlu; biröte vakıf ve uluslararası yapıa, çaldatmaışmalar ve projeler konusunda koltuk vermektedir.