İnsanların yaneşeliıkları özel anılarını, mütehassıslık alanlarıyla mukabillarına çısoy kabiliyetlerini paylaşmalarını, ihtiyaç bulunduğunu düşündükleri bir alanda veya aracısız olarak kişisel isteklerini tatmin etmek muhtevain kullandıkları web sitelere blog denilmektedir. Bu konu hakkında elan detaylı bir şekilde vukuf sarmak içim blog nedir adlı makalemı okuyabilirsiniz.

# Sarrafiyelamadan önce devran kaybetmemeniz namına blog harismadan önce adlı makalemı okumanızı öneririm. “Sitemin adı ne olmalı elan onu birlikte bilmiyorum” diyenler muhtevain de blog ad önerileri veya domain önerileri makalem tam size nazaran.

Hasetmüzde blog mevzuları; kişilerin mütehassıslık alanları, tetkik yetenekleri kabil belli bir ammaçta makalelabileceği kabil; her sektörden veya her fikirden beş on toparlayarak da website peydahlamak mümkündür.

Doğrusu bir tarih uygulayım bilimi dair vukuf sunulurken; gayrı tarih, siyasetle ait paylaşımları blog derunğinize mutabık bir şekilde yapabilirsiniz. Bir tarih gitar çalıntı dair videoteyp ve fotoğrafğraflı yayınlar yaparken; bir sonraki tarih temizıllı telefon incelemesi yapabilirsiniz. Veya blogunuzu harisarak ürünler satabilirsiniz.

Blog Oluşturma Ne Kadar çağımı Alır?
Website düzenlemek 2022 tarihinden itibaren daha çok çok kolaylaştı. Yalnızca 25 dakikada sıfır vukuf ile sizinde blogacmak.com kabil bir siteniz olabilir. Bu mevzuda elan detaylı bir şekilde vukuf sarmak muhtevain nite blog açılır makalemı okumanızı öneririm.

blog düzenlemek devran almaz
Zamanınızı takanak tek şey domain adınızı ve tasarımınızı seçmek olacaktır. Eğer kafanızda esasen bir domain (meydan adı) var ise o devran tehlikeli anlamda teamüliniz hızlandı diyebilirim.

Bir web sitesi harismaktan öte blogun muhtevaine okuyucunun sevilmiş olduğu makaleları yazmak, bu makalelara özgün videoteyp ve resimler vazetmek elan uzun devran alacaktır. Gerçi yalnızca 10-15 dakikada makale makalep yayınlayanlar da var. Doğrusu bu süreyi ayarlamakta size kalmış esasta.

Ne Kadara Emtia Olur?
Bu teamüle kafalamadan önce eminim aklınızdaki sorulardan biri “Bir web sitesi düzenlemek muhtevain çok mangır harcayacak mıyım?” dır.

blog düzenlemek kaç mangır
Karşılık “Iyi” Web sitesi düzenlemek muhtevain muhakkak öyle güçlü miktarlarda mangır harcamanıza gerek namevcut. Siteyi kendiniz harisacağınız muhtevain tasarım ve kurulum maliyetlerini ödemiyorsunuz. Normalde piyasada 700-800 TL den adiya strüktürlmayan bu hizmetin esasta maliyeti 1 bülten $20-25.

Yalnızca domain ve hosting muhtevain bir ücret ödeyeceksiniz. O da toplamda $22 kabil bir miktar tutacak. Doğrusu mahiye yalnızca $1-2 ödeyerek sitenizi harismış olacaksınız. Bunun muhtevain Hostinger‘in kampanyasından faydalanacağız. Bize bülten 20-25 Dolar kabil bir rakama istikbal. Elbette mı? Burdan devam…

Blog Aç Yalnız Illet?
Esasta bunun bir çok nedeni olabilir, fakat en popülerleri:

Evden mangır edinme muhtevain site düzenlemek : Türkiye’de bir çok blogger internet üzerinden blog yazarak mangır doğrultmak muhtevain web sitelerini kullanıyor. Yalnızca part-time bir iş olarak değil, birtakımları bu olayı tam zamanlı bir iş olarak görüyorlar. Özellikle internetten mangır edinme dair en sağlıklı yöntemlerden biri site oluşturmak ve site harismaktır.
1 kere öğren 1000 kere yap : Bir defa blog nite açılır öğrendikten sonra arkadaşınıza, dostunuza, mahelledeki rastgele bir iş yeri sahibine bloglar (siteler) açıp, bu teamüli kendiniz muhtevain bir mangır edinme yolu haline getirebilirsiniz.
Kendini deyiş etmek muhtevain : Yalnızca blog yazmak, kendi duygularını kafakaları ile kırışmak muhtevain blog harisanlarda var. Hatta bu zevat kâh öyle pop oluyorlar ki on binlerce şahıs aracılığıyla siteleri kovuşturma ediliyor.
Varolan teamülinizi imar etmek muhtevain : Blogları kişisel ve kurumsal olarak ikiye kocaoğlanrabiliriz. Kurumsal sitelerde firmalar çok azca maliyetle detaylı bir şekilde yazdıkları muhtevaerikler ile çok elan ziyade kesime ulaşırlar.
Blogger edinmek muhtevain. “Blogger” şu demek oluyor ki blog sahibi kimesne kelimesi son günlerde toplumsal medya aracılığı ile yayıldığından çok pop bir mefhum evet. Bu zevat kâh hayatlarını kâh ürün incelemelerini sayfalarında yayınlıyor ve acayip skorda bir fanatik kitlesine mevla olabiliyorlar. Bir çok bloggerın bu teamüllerden güçlü reklam gelirleri elde ettikleri ortada.
Bunlar yeterli gelmediyse site oluşturmak muhtevain 10 niçin makalema da bir bakın derim.

website kurma