Kabala, bir dünyalıkın ya da hizmetin koskocaman miktarlarda satın düzenınması veya satılması medlulına hasılat. Kabala satış, umumiyetle perakende satışların aksine, ürünleri koskocaman miktarlarda satın alan ve daha sonra bunları ufak tefek miktarlarda satan alışverişletmelere ya da müşterilere dokumalır.

Toptancılık ise, üreticilerden veya dış alımçılardan ürünleri koskocaman miktarlarda satın alan ve bunları daha sonra perakendecilere veya son kullanıcılara satan bir iş modelidir. Toptancılar, ürünlerin koskocaman miktarlarda satın düzenınması sayesinde, ürünlerin daha düşük vahit maliyeti ile satılabilmesine imkân katkısızlarlar. Toptancılar başkaca, perakendecilerin stoklarını yönetmelerine yardımcı cereyan etmek bağırsakin farklı ürünlerin bulunduğu birkötü kategoride ürün sunabilirler.

Kabala tecim, birkötü endüstride bulunabilir ve umumiyetle ürünlerin maliyetini düşürmek talip ufak tefek ve koskocaman alışverişletmeler aracılığıyla kullanılır. Örneğin, bir marketin raflarındaki ürünlerin çoğu global satın alınır ve daha sonra müşterilere perakende olarak satılır. Hatta, bir yapım şirketi yapım malzemelerini global satın alarak maliyetlerini düşürebilir ve projelerinde daha okkalı kar elde edebilir.

Toptancılar, umumiyetle ürünlerin nakliyesi, depolanması ve teslimatı ile ilgilenirler. Ürünlerin güvenli bir şekilde taşınması ve depolanması, hasar riskini en aza indirir ve müşterilerin dürüst ürünleri dürüst zamanda almasını katkısızlar. Toptancılar başkaca, perakendecilerin ve son kullanıcıların gereksinimlerine amelî farklı ürünler sunarak yarışma üstünlükı katkısızlarlar.

Toptancılık, hem üreticiler hem bile perakendeciler bağırsakin birkötü üstünlük sunar. Üreticiler, ürünlerinin satışını zaitrabilirler ve koskocaman miktarlarda satış yaptıkları bağırsakin daha okkalı hasılat elde edebilirler. Perakendeciler ise, toptancılar sayesinde ürünleri daha düşük fiyata satın alabilir ve daha düşük maliyetlerle satış yaparak daha okkalı kar elde edebilirler.

Ancak, toptancılık iş modeli, bazı dezavantajlar da bağırsakerebilir. Örneğin, global satış onarmak bağırsakin koskocaman miktarlarda ürün stoku bağlamak gerekir, bu da hazır para dürüstışını etkileyebilir ve alışverişletmeler bağırsakin riskli olur. Hatta, toptancıların müşterilerine sabah akşam ürün tedarik edebilmeleri ve yarışmaçi fiyatlar sunabilmeleri bağırsakin, tedarik zinciri yönetiminde tetik olmaları ve hızlı cevap tevdi kabiliyetlerinin olması önemlidir.